ROCZNICE W 2021 ROKU:

 

100. rocznica siódmego objawienia Matki Bożej

Cova da Iria, 15 czerwca 1921 r. więcej...

 

75. rocznica poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi

Jasna Góra, 8 września 1946 r. więcej...

 

40. rocznica zamachu na Jana Pawła II

Plac św. Piotra, 13 maja 1981 r. więcej...

 

  

Kochana Rodzino Niepokalanego Serca Maryi,

łączy nas Jedna Intencja: by Maryja była bardziej znana i miłowana; by Jej Wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat!

  

„Trwa cierpienie Kościoła i trwa zagrożenie człowieka, a tym samym nie ustaje szukanie odpowiedzi; dlatego wciąż aktualna pozostaje wskazówka, którą dała nam Maryja. Także w obecnym utrapieniu, gdy siła zła w najprzeróżniejszych formach grozi zdeptaniem wiary. Także teraz koniecznie potrzebujemy tej odpowiedzi, której Matka Boża udzieliła dzieciom” – uczył Benedykt XVI.

Słowa Papieża stają się coraz bardziej aktualne w odniesieniu do wydarzeń, których jesteśmy świadkami. Widzimy coraz to nowe zagrożenia i formy zła, którym musimy stawić czoła, a nie zawsze umiemy znaleźć właściwe rozwiązanie. Zatem, koniecznie winniśmy pochylić się nad treścią wezwania Matki Bożej z Fatimy, by dostrzec w nim lekarstwo, które jest nam w obecnych czasach tak bardzo potrzebne. To dlatego podejmowane są wciąż nowe działania przez Sekretariat Fatimski, by świat poznał Maryję i wypełnił wezwanie, które skierowała do świata w Fatimie. W tym duchu podjęte zostało dzieło Krucjaty Jednej Intencji, do którego włącza się coraz więcej osób, jak np. Żywy Różaniec w Polsce, Legion Maryi, wspólnoty zakonne czy szkoły katolickie (więcej: jednaintencja.pl). W tym duchu zainicjowana została również 3 października  2020 r. - peregrynacja figury Matki Bożej Różańcowej wraz z Męskim Różańcem.

W dalszym ciągu Sekretariat Fatimski podejmuje wysiłki, by nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca było z miłością i w posłuszeństwie Orędziu sprawowane we wszystkich parafiach. Cieszymy się, że treść fatimskich modlitw: O mój Jezu…, O Boże mój… oraz Trójco Przenajświętsza… została zweryfikowana i w ujednoliconej wersji podana przez Komisję Liturgiczną Episkopatu Polski. W służbie nabożeństwa Pierwszych Sobót w dalszym ciągu rozwijana jest strona internetowa: pierwszesoboty.pl.

Zapraszamy Was do dalszej współpracy z Sekretariatem Fatimskim i apostolstwa dla Niepokalanego Serca Maryi. Nie ustawajmy w naszych wysiłkach, gdyż od naszego zaangażowania uzależniony jest czas nadejścia „triumfu Niepokalanego Serca Maryi”. Niech piękne rocznice: tzw. siódmego objawienia Matki Bożej w Fatimie, poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu oraz cudownego ocalenia w zamachu św. Jana Pawła II, staną się iskra, która roznieci jeszcze większy płomień w naszych sercach.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! .